کوره ی آهک (Lime kiln)

دسته بندی

آخرین مقالات

برچسب ها

ارتباط با ما

کوره ی آهک (Lime kiln)
2021-07-08
admin-flexy
514

کوره پخت آهک

کوره ی پخت آهک lime kiln یک نوع کوره برای پخت یا همان کلسینه کردن سنگ آهک خام می باشد.

محصول این کوره، آهک خالص یا زنده است و واکنش این تغییر شیمیایی به شرح زیر می باشد:

CaCO۳ + heat → CaO + CO۲

این کوره ها قادر به تولید دمایی در حدود هزار درجه سانتی گراد هستند و در نتیجه تولید این حرارت،گاز کربن دی اکسید از سنگ آهک جدا می شود.

به طور کلی دو نوع وجود دارد که عبارت از کوره های سنتی و صنعتی هستند.

کوره دوار آهک

بررسی فرآیند تولید آهک

      ابتدا سنگ آهک از معدن به کارخانه انتقال می یابد. سپس به ابتدای خط تولید که یک فیدر می باشد منتقل می شود. سنگ معدن توسط سنگ شکن خرد شده و دانه بندی مناسب به دست می آید. این دانه بندی متناسب با نوع کوره و روش پخت تعیین می گردد. سنگ آهک خرد شده توسط یک نوار نقاله به یک سرند منتقل می شود. در این مرحله دانه های ریز آهک که کمتر از میزان مورد نیاز هستند جدا شده و در مکان مشخصی ذخیره می شوند. این دانه های ریز و پودری به عنوان پودر سنگ آهک از محصولات فرعی کارخانه هستند.

مواد با دانه بندی مورد نیاز با استفاده از نوار نقاله و از محفظه ی ورودی به کوره منتقل می شود. سنگ در داخل کوره تحت دمای 900 تا 1200 درجه ی سانتی گراد متناسب با نوع کوره و نوع سنگ به آهک زنده یا اکتیو طی واکنش شیمیایی مذکور تبدیل می شود. از هر 100 گرم سنگ آهک 56 گرم آهک زنده و 44 گرم گاز کربن دی اکسید به دست می آید.

شرکت اروم ماشین صنعت پیمان گستر آماده هر گونه همکاری جهت طراحی، ساخت، اورهال و نصب انواع کوره دوار می باشد. کارشناسان ما منتظر تماس شما هستند!

مقالات مرتبط

2 پاسخ به “کوره ی آهک (Lime kiln)”

  1. پیمان جلیلی گفت:

    خیلی عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اروم ماشین صنعت پیمان گستر

ما شرکتی پیشرو در زمینه ساخت دستگاه مختلف جهت خردایش انواع کانی ها و کوره های دوار هستیم و راه حل های متناسب با نیازهای هر کارفرما را ارائه می دهیم.

شرکت ما با هدف ارائه خدمات مشاوره، طراحی و ساخت انواع دستگاه های خردایش و کوره های دوار و با اتکا بر تجربه 15 ساله مدیران خود و شناخت نیاز صنعت کشور ایجاد شده است.

ارتباط با ما

تمامی حقوق وب سایت متعلق به شرکت اروم ماشین صنعت پیمان گستر است

طراحی وب سایت و سئو توسط تیم اروم ماشین صنعت پیمان گستر